BBeuty. Používa službu Blogger.

Kúsok zo mňa...

Ahojte. Ako ste si všimli, hore vznikli rubriky a nechcem aby nejaká bola prázdna, preto som sa po dlhých mesiacoch rozhodla prispieť aj nejakým kúskom zo mňa. V tomto úvodnom článku vám predstavím mňa, ale ináč ako ste ma poznali doteraz, formou príbehu.
 Je to viac pravdivá výpoveď a odhodlať sa na ňu mi trvalo dlho, takže sa dozviete o mne možno viac ako ste doteraz vedeli, samozrejme, pre tých, čo ma poznajú, to asi nebude nič nové alebo naopak ich niečo prekvapí. 
Jedného dňa konkrétne v máji sa narodilo malé dievčatko, ktoré milovalo od narodenia svet. Chcelo spoznávať jeho krásy a nádhery. Bolo zvedavé a milovalo spať pri zapnutom rádiu poviazané v perinke, pretože sa rado škrabalo nechtíkmi po tvári. Dnes je z toho malého dievčatka, ktorého obľúbenou hračkou boli hygienické vreckovky, 17 ročná slečna, ktorej sa postupom veku plnia sny. Je jedináčik a má rozvedených rodičov, ale nikdy ju to nezlomilo, pretože od malička ju mamina posúvala vpred podporovala a dávala jej všetko vďaka čomu na túto negatívnu príhodu ani nepomyslí. Nemala to veľakrát jednoduché a predsa to premohla. 
V škôlkach bola ako v prechodných domovoch časté sťahovanie, iná škôlka.  
Na základnej škole nepatrila medzi obľúbené dievčatá. Mala pár skutočných priateľov o ktorých vedela, že ju majú radi takú, aká je, nech bola akákoľvek utiahnutá, tichá, taká, čo bonzovala alebo pripomenula písomku. Jednoducho sa našli ľudia, ktorí ju brali aj s chybami, avšak, viac bolo tých ktorí ju radi nemali. Každého vlastná voľba, ale chce vám odkázať, že stále si každého vážila a mala ho svojim spôsobom rada a možno sa nesprávala stále správne, chcela jednoducho zapadnúť. Tí, čo ju poznali viac ako len za školskými lavicami vedeli, že vie byť aj usmievavá, živá a nie je to to tiché dievčatko od ktorého sa dá len opísať na písomke, či využiť ju iba vtedy, keď si nevedeli dať rady. Bola im dobrá len niekedy. 
Celý druhý stupeň si želala, čo najskôr odísť zo školy na strednú. Bála sa, že možno tam to bude horšie ale opak bol pravdou. Prišiel deviaty ročník a povedala si, že chýbať jej budú skvelí učitelia, ktorí jej dali všetko za čo je vďačná dodnes. Dokonca aj matematiku, ktorú teraz nemá, ale vďaka ktorej si vie spočítať peniaze v peňaženke. Zo spolužiakmi sa nezdraví, iba s tými, o ktorých si myslí, že jej nezdravia len z povinnosti, ale preto, že bola pár rokov súčasťou ich života. Samozrejme, je na nich či ju v živote po prežitých rokoch nechali alebo ju zo života vymazali.
Dnes je to dievča úplne iné. Odkedy chodí na strednú je sebavedomejšie, veselšie do školy chodí s radosťou a úsmevom lebo vie, že stále ju tam čaká niekto, kto ju má rád aj s jej chybami. Má ich, ako každý, bohužiaľ si každý nájde vždy na tom druhom viac chýb, ako skutočne má. Ale svet, toho čo študuje, študuje herectvo, ju naučil, že kritika a závisť je niečo, čo je niečo s čím sa bude musieť naučiť žiť a bojovať. Ona vie najlepšie ako to je. A stojí si za tým. Veľakrát počula nadávky na jej osobu a bez ohľadu na to, či boli oprávnené alebo nie, mrzeli ju a chcela to zmeniť. Prosto....

RADA:
Som to JA. Zmenila som sa za posledný mesiac k lepšiemu a chcem aby to každý vedel, nechcem sa chváliť a veľa ľudí si možno povie, že preto, že to otvorene píšem sa chválim, ale vôbec nie. Ide o to aby tí, čo poznali moje ''nudné'' ja alebo len moje ''pozlátko'' si uvedomili, že to už dávno tak nie je. Naopak tí, čo ma videli vystrájať alebo majú na mňa hanlivý názor, prišli na to, že som si to uvedomila a chcem sa zmeniť. Lebo verím, že človek to dokáže a na záver chcem podporiť všetkých, ktorý mali podobné problémy ako ja alebo majú podobné problémy. Dievčatá, chalani, starší, mladší. Žijete život pre seba, nie pre druhých. Budujte si kariéru, majte svoje ciele posúvajte sa. Zabudnite na negativitu zo strany okolia a držte si na blízku len ľudí, čo pre vás niečo v živote znamenajú. Tým, čo si myslia, že jeden alebo pár bozkov z vás robí štetku v dnešnej dobe väčšina berie za ..... veď viete čo, ale nech si uvedomia najprv ostatní čo robia a že vy ste slobodný, nezadaný človek a pokiaľ s tými ľuďmi nespíte nič zlé nerobíte. Ak vás šikanujú nedajte sa odradiť, čím viac strachu z vás ide, tým viac sily dodávate tomu človeku, čo vás psychicky týra. Uvoľnite sa, žite a žite vonku nie na internete. Možno je IN mať 1000 priateľov, ale niet nad tých, najbližších čo viete, že keď budete v núdzi vám prídu na meno alebo na tých, čo vám pozdravia úprimne nie z donútenia alebo z toho, že ''pozdravím jej len z princípu, lebo konečne rastie do krásy, alebo je známa alebo niečo'' 
Držte sa pevne svojho života. ak vám vyhovuje a ak nie zbavte sa všetkého a všetkých o ktorých máte pocit žeby sa zbavili vás. Dúfam, že tento článok s tými čo robia zle urobí niečo a s tými čo robia dobro im dodá energiu aj silu, lebo síce je to blog o kozmetike ale rady na zlato sú aj tieto, prežité a skutočné. Nielen tie. ako sa starať o svoj zovňajšok. ale aj o to aby sme boli čistí vo vnútri. Takže ja začínam odznova a dúfam, že mi to pôjde a ty? 


Zverejnenie komentára